Computer Nitrox Diver

Computer Nitrox Diver SDI jest programem szkoleniowym poruszającym zagadnienie nurkowania rekreacyjnego na EANx w oparciu o komputer nurkowy.

W teorii stosowanie takich mieszanek pozwala nam na wydłużenie czasów bezdekopresyjnych. Więcej tlenu, mniej azotu. W praktyce możemy zostać dłużej na dnie, a nurkowanie jest bezpieczniejsze. Stosowanie EANx ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, o której często zapominamy. Najzwyczajniej w świecie po zakończonym nurkowaniu w Twoim ciele jest dużo mniej azotu. Ma to olbrzymi wpływ na nasze siły witalne i energię do życia, zwłaszcza tego towarzyskiego. Już po 2 dniach (4-5 nurkowaniach), nasze ciało pod wpływem azotu staje się leniwe i ospałe. Po powrocie do hotelu myślimy tylko o tym aby położyć się spać. Nasz urlop sprowadza się do nurkowania, jedzenia i spania. Sytuacja wygląda jeszcze gorzej podczas nurkowego safari. Tam pierwsze nurkowanie robimy jeszcze przed śniadaniem, 4 nurkowania dziennie to norma, czasem dochodzi do tego jeszcze nurkowanie nocne.  Po dwóch dniach jesteśmy tak nasyceni azotem że zupełnie odechciewa nam się nurkować. Tutaj z pomocą przychodzi nam Nitrox.

Kurs Computer Nitrox Diver jest niemal bliźniaczy z kursem Nitrox Diver TDI. Program Computer Nitrox Diver został uszczuplony o całą matematykę i skomplikowane obliczenia, które w kursie TDI stanowią swoisty wstęp do kursów technicznych. SDI zdecydowało się na udostępnienie takiego systemu szkoleniowego ponieważ okazało się że nurkowie rekreacyjni dysponujący komputerami przestali zupełnie kozystać z tabel nurkowych. Posiadacze uprawnień Nitrox Diver, nie noszą tabel, nie liczą MOD, nie zaglądają do kalkulatora. W realnych warunkach zamawiając nitrox najczęściej mamy do wyboru tylko EAN32, EAN36 i EAN40. Odbierając butlę dokonujemy analizy gazu. Wynik przeważnie jest +/-3% w stosunku do zamówionej mieszanki. Odczytaną wartość wprowadzamy do komputera, a ten liczy za nas MOD i „pilnuje” nas pod wodą. Nie zmienia to jednak faktu że należy wiedzieć jakie korzyści i zagrożenia niesie ze sobą nurkowanie na mieszankach EANx. 

W trakcie kursu:

  • przypomnimy Ci co nieco na temat fizjologii nurkowania
  • dowiecie się czym jest EANx i jak się go produkuje
  • nauczysz się jak bezpiecznie korzystać z nitroxu do 40% zawartości tlenu w oparciu o komputer nurkowy
  • przedstawimy wady i zalety nurkowania na EANx
  • poruszymy dokładniej zagadnienia narkozy azotowej i toksyczności tlenowej
  • pokażemy jak posługiwać się analizatorem tlenowym

Cena – 100zł + opłata licencyjna SDI za wydanie certyfikatu – 150zł

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/kagyu/domains/dubdivers.pl/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399